Browse images: Kerameikos

  • strict warning: Only variables should be passed by reference in /home/spqrcz/public_html/modules/photos/photos.module on line 1158.
  • strict warning: Only variables should be passed by reference in /home/spqrcz/public_html/modules/photos/photos.module on line 1159.
  • strict warning: Only variables should be passed by reference in /home/spqrcz/public_html/modules/photos/photos.module on line 1219.
  • strict warning: Only variables should be passed by reference in /home/spqrcz/public_html/modules/photos/photos.module on line 1220.
Od severu na jih protíná Kerameikos nejlépe dochovaná část bývalého athénského opevnění. Průměr starověkých hradeb byl přibližně šest a půl kilometru. Přístup do města přes hradby zajišťovalo nejméně 13 bran – dvě nejdůležitější z nich (Dipylská a Svatá) ležely právě na Kerameiku. Athénské opevnění vzniklo pravděpodobně mezi lety 479-8 př. n. l. na Themistokleovo naléhání. Hradby měly kamenné základy, jinak byly povětšinou zbudovány z velkých nepálených cihel, sutin, starých soch, stél a dalšího materiálu. Na výšku měřily sedm metrů a na šířku dva a půl. Později byla přistavěna ještě jedna vnější zeď, a proto se athénskému opevnění někdy říkalo „dvojité hradby“. Po dobytí Athén Římany byla velká část hradeb stržena.
2181 visits View original image